- Szczegóły
W 2024 roku, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025, biblioteka w Jerzmanowej wzbogaciła swój księgozbiór o najnowsze tytuły. Nowości wydawnicze obejmują różnorodne gatunki, takie jak literatura obyczajowa, romans, kryminał, bogato ilustrowane książki dla dzieci, książki z dużą czcionką oraz audiobooki. Serdecznie zapraszamy do wypożyczania!
- Szczegóły
Wczoraj nasze Biblioteki odwiedziła Pani Hanna Warchałowska wraz z Mysią Gryzińską. A Mysia Gryzińska to nikt inny jak bohaterka książki pt. "Okruszki uważności - alfabet Mysi Gryzińskiej" autorstwa Pani Hanny.
Pani Hanna przeprowadziła z 6-cio latkami warsztaty uważności. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest to, aby słuchać siebie nawzajem i być obecnym w danej chwili. Pani Hanna uwrażliwiała dzieci na to, aby zawsze starały się widzieć swoje pozytywne cechy jak również swoich kolegów i koleżanek. Bo przecież każdy z nas jest wyjątkowy i każdy ma jakiś talent, chociażby np. wspinanie się po drzewach. Dzieci bardzo chętnie współpracowały z Panią Hanią i miały okazję częściowo poznać alfabet Mysi Gryzińskiej.
Były to fantastyczne spotkania, niesamowicie ważne dla dzieci. Oby więcej takich spotkań o uważności!
Dziękujemy bardzo Pani Hani Warchałowskiej za niezwykłe spotkanie, a dzieciom za fantastyczną obecność.
Gościliśmy grupy szcześciolatków z Przedszkola Gminnego "Kraina Marzeń" w Jerzmanowej, oraz z Przedszkola Gminnego "Ocean Marzeń" w Jaczowie. Dziękujemy bardzo za bycie z nami.
Książka "Okruszki uważności..." dostępna w naszych bibliotekach, dzięki uprzejmości Pani Hanny -dziękujemy za prezent, będziemy się nim dzielić!
- Szczegóły
Zapraszamy do wypełnienia ankiety na temat działalności naszej Biblioteki.
Zależy nam bardzo na Państwa opinii, abyśmy mogli działać jeszcze sprawniej.
Dziękujemy za wypełnienie.
Ankieta w poniższym linku:
Ankieta- badania potrzeb czytelniczych
- Szczegóły
Dzisiaj (07.11.) Bibliotekę w Jaczowie odwiedziły dzieci z Pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie , pod wychowawstwem Pani Agnieszki Weinert - Piotrowskiej.
Dzieci zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się, w jaki sposób mogą zapisać się do biblioteki, aby mogły wypożyczać książki oraz gdzie znajdują się książki przeznaczone dla ich grupy wiekowej.
Przeczytaliśmy książkę autorstwa Susanne Isern pt. "Najlepsza zupa na Świecie" - porozmawialiśmy m.in. o tym, co sprawia,że zupa tak dobrze smakuje i jak spędzamy czas z przyjaciółmi. Po rozmowie dzieci przygotowały swoją najlepszą zupę.
Dziękujemy bardzo za odwiedziny naszej Biblioteki i zapraszamy ponownie!
- Szczegóły
Wczoraj obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajki, więc dzisiaj śpieszymy z wynikami, bo pewnie wszyscy na to czekacie.
Na wstępie pragniemy podziękować za piękne zdjęcia, za Wasze zaangażowanie i przede wszystkim zaskoczyła nas ilość zgłoszeń - o dziwo swoje zdjęcie wysłał nawet kot :)
Mieliśmy trudny orzech do zgryzienia, ale kierując się zasadami konkursu przedstawionymi w regulaminie, jury w składzie:
Patrycja Barna - kierownik ds. bibliotek
Marta Tomulik - starszy bibliotekarz
Agnieszka Grębska - starszy bibliotekarz
zadecydowało że, konkurs wygrywa Katarzyna Drzewiecka - jako Ania z Zielonego Wzgórza, miejsce II trafia do Anastazji Bogdańskiej - bohaterki z "Harrego Pottera", natomiast Lena Pindel jako "Petronela z Jabłoniowego Sadu" otrzymuje nagrodę za III miejsce.
Jednocześnie ogłaszamy,że zachwycone wysyłanymi pracami, zadecydowałyśmy,że każdy uczestnik naszego konkursu dostanie od nas upominek.
Dlatego prosimy wszystkich uczestników aby do piątku (08.11.) poinformowali nas - najlepiej drogą telefoniczną (ewentualnie mailową) gdzie odbierzecie nagrody - czy w Bibliotece w Jerzmanowej czy w Jaczowie. Odbiór nagród możliwy od 12 listopada.
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!
- Szczegóły
Informacje dotyczące dystrybucji kodów Empik Go.
Kody wydawać będziemy czytelnikom, którzy pojawią się osobiście w siedzibie Biblioteki w Jerzmanowej lub Filii w Jaczowie. Dysponujemy liczbą 20 kodów na dany miesiąc.
Harmonogram wydawania kodów:
- 4 listopada 2024
- 2 grudnia 2024
- 2 stycznia 2025
Na Czytelników czeka ok. 50 000 ebooków i ok. 100 000 audiobooków, synchrobooków, podcastów. Klasyka, bestsellery i nowości do czytania i słuchania. W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu każdy czytelnik może wypożyczyć dowolną liczbę książek.
Zasady wydawania kodów Empik Go
- Kody wydawane będą Czytelnikom:
- wyłącznie z kartą biblioteczną
- nie posiadającym zadłużeń na koncie bibliotecznym
- którzy ukończyli 15 rok życia.
- Liczba kodów jest ograniczona.
Kody będą wydawane podczas wizyty w bibliotece według kolejności osób zgłaszających się, aż do wyczerpania puli kodów przypadającej na dany miesiąc.
Nie ma możliwości „zarezerwowania” kodu. Biblioteka nie daje gwarancji, że ci sami Czytelnicy będą otrzymywać kolejne kody. Otrzymanie kolejnego kodu jest możliwe po upływie 1 miesiąca od pobrania poprzedniego kodu.
Rejestracja
- Wejdź na stronę Empik Go
- Wpisz kod otrzymany od biblioteki
- Zarejestruj się lub zaloguj na stronie Empiku
- Pobierz bezpłatną aplikację Empik Go dostępną na iOS i Android.
Jak wykorzystać kod?
- Kody ważne będą 30 dni od daty aktywacji.
- Jeden kod można użytkować na maksymalnie 2 urządzeniach, w następującej konfiguracji: 1 czytnik oraz 1 urządzenie mobilne (telefon, tablet).
- Kod należy aktywować w miesiącu pobrania.
Brak aktywacji może spowodować odmowę wydania kodu w następnym okresie.
Informacje techniczne
- Z wypożyczonych książek można korzystać na telefonie, tablecie i czytniku. Empik Go wymaga urządzenia przenośnego posiadającego dostęp do Internetu i wyposażonego w system operacyjny iOS (minimum iOS 11) albo Android (minimum Android 5.0).
- Aplikacja jest dostępna na czytnikach e-booków InkBOOK (Classic 2, Lumos, Prime, Prime HD, Explore, Calypso). Można ją znaleźć w sklepie z aplikacjami InkBook Apps.
- Z Empik Go można korzystać na czytnikach PocketBook Touch HD 3, Touch Lux 4, Touch Lux 5, Color, InkPad3 oraz InkPadX. Aby pobrać aplikację, należy połączyć czytnik z Internetem i zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji. Ikonka Empik Go pojawi się na dolnym pasku czytnika
- Jest możliwość czytania na czytniku Kindle. Użytkownicy czytników Kindle mają limit 10 ebooków na miesiąc. Więcej informacji o Empik Go na Kindle
- Czytać i słuchać można także w trybie offline, po wcześniejszym pobraniu e-booków/audiobooków
- Korzystanie z kodów do aplikacji Empik Go jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu
- W sprawie aplikacji można się skontaktować z Biurem Obsługi Klienta za pośrednictwem e-maila:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie z Centrum Wsparcia Klienta Empik pod numerem 22 462 72 50.
Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”
„Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0
- Szczegóły
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z Zuzanną Wólczyńską autorką książki "Let me now" - która zyskała popularność wśród młodych czytelników.
to wydarzenie, to nie tylko okazja by poznać autorkę i usłyszeć o jej literackiej podróży, ale również przestrzeń do inspirujących rozmów i refleksji nad tematami poruszanymi w jej książce. Zuzanna opowie o swoich doświadczeniach, procesie twórczym oraz o tym, co napędza ją do pisania. Nie zabraknie oczywiście czasu na pytania od publiczności, autografy i pamiątkowe zdjęcia.
Spotkanie odbędzie się 8 listopada o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej w Jerzmanowej, ul. Spółdzielcza 2A
Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025.
Operatorzy programu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Więcej artykułów…
Strona 1 z 4