Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Jerzmanowej.

  • Data publikacji strony internetowej: 
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

  • Nie wszystkie zamieszczone obrazy i grafiki JPG i PNG posiadają tekst alternatywny.
  • Serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów Word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) – lub są skanami dokumentów.
  • Na stronie występują linki przekierowujące do stron zewnętrznych bez uprzedniego powiadomienia.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia: 
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Marta Tomulik.
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Telefon: 768312287

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej – Barbara Reszczyńska
  • Adres: ul. Głogowska 8, 67-222 Jerzmanowa
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Telefon: 768384324

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowej ul. Spółdzielcza 2A, 67-222 Jerzmanowa

Dostępność architektoniczna Gminnej Biblioteki Publicznej w Jerzmanowej odnosi się do jej przystosowania dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Informacje na ten temat są często udostępniane na stronie internetowej biblioteki lub można je uzyskać bezpośrednio kontaktując się z placówką. Poniżej przedstawiam ogólne elementy, które mogą być częścią oceny dostępności architektonicznej:

Dostępność wejścia do budynku

Do pomieszczeń biblioteki prowadzą dwa wejścia. Do wejścia usytułowanego w centralnej części budynku prowadzą schody. Wejście od wschodniej strony budynku wyposażone jest w podjazd dla wózków. Drzwi są odpowiedniej szerokości, łatwe do otwarcia dla osób z ograniczoną mobilnością. Wejście do budynku nie jest wyposażone w oznaczenia brajlowskie lub inne ułatwienia dla osób niewidzących lub słabowidzących.

Dostępność pomieszczeń

Pomieszczenia biblioteki usytuowane są na parterze. W budynku jest toaleta dostosowana do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Szerokość korytarzy pozwala na swobodne poruszanie się osoby na wózku inwalidzkim. Drzwi prowadzące do pomieszczeń są szerokie na co najmniej 90 cm. Przejścia są wolne od progów, a ciągi komunikacyjne wolne od przeszkód. Brak informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń. Brak oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak udogodnień w postaci pętli indukcyjnej wspomagającej odsłuch przez osoby słabosłyszące.

Miejsca parkingowe

Bezpośrednio przed budynkiem znajduje się parking do dyspozycji użytkowników biblioteki. Brak oznakowanego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.

Inne

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

W wypożyczalni udostępnione są audiobooki, z których mogą korzystać osoby z dysfunkcją wzroku. Bibliotekarze pomagają również w wyborze książek z większą czcionką.

Brak możliwości skorzystania ze stanowiska komputerowego dostosowanego do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.

Bibliotekarze pomagają również w wyborze książek z większą czcionką.

Filia biblioteki w Jaczowie ul. Główna 1, 67-200 Jaczów

Dostępność wejścia do budynku

Biblioteka znajduje się na piętrze budynku WDK w Jaczowie. Do budynku prowadzi wejście główne ze schodami ale po uprzednim poinformowaniu bibliotekarza na parter budynku można wejść także wejściem prowadzącym na salę wyposażonym w podjazd. Biblioteka usytuowana jest na piętrze, do wypożyczalni prowadzą schody. Dla osób z dysfunkcją ruchu wszystkie pomieszczenia na piętrze są niedostępne. Wejście do budynku nie jest wyposażone w systemy naprowadzania głosowego dla osób niewidzących lub słabowidzących.

Dostępność pomieszczeń

W budynku nie ma windy ani podjazdów. Biblioteka i czytelnia znajdują się na piętrze Brak toalety dla osób niepełnosprawnych. Brak informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń. Brak oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak udogodnień w postaci pętli indukcyjnej wspomagającej odsłuch przez osoby słabosłyszące.

Miejsca parkingowe

Parking z miejscami parkingowymi ogólnodostępnymi bez oznakowanego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych znajduje się bezpośrednio przed wejściem do budynku.

Inne

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

W wypożyczalni udostępnione są audiobooki, z których mogą korzystać osoby z dysfunkcją wzroku. Bibliotekarze pomagają również w wyborze książek z większą czcionką.