Na zdjęciu dzieci badające misia stetoskopem
Biblioteka w Jerzmanowej oraz Filia w Jaczowie po raz drugi brała udział w akcji  "Czytamy z sercem"
Ta Ogólnopolska Akcja Czytelnicza to bezpłatna inicjatywa czytelnicza i edukacyjna organizowana w ramach obchodów dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego
Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.
Główne cele akcji to: promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach akcji
wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.
Na zajęciach "Natchnione bajką" w Jerzmanowej dzieci poznały budowę serca, wsłuchiwały się w rytm bicia własnego serca, poznały abecadło zdrowego serca, oraz wysłuchały teatrzyku o misiu, który znalazł sposób, aby"naprawić" swoje słabe serduszko. Było też sporo " sercowych" zabaw. Natomiast na zajęciach  w Jaczowie dzieci przeczytały książkę " Moja krew ma moc" oraz wykonały zdrowe szpinakowe babeczki w kształcie serduszek.
Przekonały się również o tym, że serce to nie tylko organ ale miejsce gdzie mieszczą się wszystkie nasze uczucia.
Na zdjęciu dzieci układające puzzle
Na zdjęciu Pani prowadząca zajęcia wraz z dziećmi
Na zdjęciu dzieci oglądające książkę
Na zdjęciu Pani prowadząca zajęcia wraz z dziećmi dekorują babeczki