Serdecznie zapraszamy na zajęcia, które odbywają się w naszych bibliotekach.

NATCHNIONE BAJKĄ - to zajęcia dla dzieci od 4 do 7 lat. Są to kreatywne zajęcia z książką. Więcej o tych zajęciach w zakładce "Dyskusyjny Klub Książki".

CZYTANIE NA DYWANIE - to propozycja dla najmłodszych, czyli od 0 do 4 lat. Jest to głośne czytanie bajek. Zajęcia te odbywają się w Filii biblioteki w Jaczowie znajdującej się w Wiejskim Domu Kultury.

Dzięki temu,że dzieci wraz z rodzicami zasiądą na kolorowym dywanie, atmosfera będzie niemal domowa. Uczestnicy mogą poczuć się bardzo swobodnie, położyć się na dywanie, zamknąć oczy i dać się ponieść opowieści...albo po prostu pozwiedzać salę.  W zajęciach CZYTANIE NA DYWANIE  nie chodzi o to, żeby dzieci siedziały grzecznie i wpatrzone w panią słuchały opowieści. Chodzi o oswajanie ze słowem czytanym, nawet gdy będą miały potrzebę poruszania się po sali. Taka forma czytania bajek służy budowaniu więzi z dorosłymi, rozbudza wyobraźnię, pozytywnie wpływa na rozwój psychiczny dziecka (zwiększa się jego poczucie wartości), dziecko poznaje język, uczy się nowych słów, co pozytywnie wpływa na rozwój mowy i bogate słownictwo. Dziecko poprzez słuchanie  buduje swoją wyobraźnię, ćwiczy pamięć, co usprawnia koncentrację dziecka i oczywiście zwiększa motywację do samodzielnego sięgania po książki w późniejszym czasie.

Czyta pani bibliotekarka, ale do udziału zapraszamy również rodziców, starsze rodzeństwo czy babcie i dziadków. To wspaniała okazja by wspólnie spędzić czas przy miłej lekturze.